از این ماده غذایی بخورید و خیالتان راحت باشد که نمی میرید!

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش ساعت ۲۴، قبل از آنکه بخواهید از اخبار ضد و نقیض و نوسانی در مورد پزشکی سر به بیابان بگذارید... با عنوان : از این ماده غذایی بخورید و خیالتان راحت باشد که نمی میرید! بخوانید :

به گزارش ساعت ۲۴، قبل از آنکه بخواهید از اخبار ضد و نقیض و نوسانی در مورد پزشکی سر به بیابان بگذارید، نوشته زیر را بخوانید. پژوهشگران به تازگی تصمیم گرفته اند به این سوال قدیمی پاسخ بدهند که چه غذاهایی برای سلامتی انسان مفید هستند. آنها به جای آنکه-مثلاً-به مواد تشکیل دهنده غذاهای مختلف، مانند چربی های اشباع نگاه کنند، به خود غذاها نگاه می کنند و اینکه مردم عادی چه غذاهایی می خورند و کدام غذاها را بر غذاهای دیگر ترجیح می دهند. نتایج این پژوهش

می پرسید نتیجه گیری آنها از این پژوهش ها چه بوده است؟ اینکه باید نگران چیزهای مهم تری به جز خوردن کره باشید.

دکتر لورا پیمپین، از دانشکده تغذیه دانشگاه تافتس گه رهبری این پژوهش را بر عهده داشته می گوید:«من فکر می کنم کره نه خوب است و نه بد.» او ادامه می دهد:«اگر می توانید کره را با روغن های گیاهی سالم تر جایگزین کنید، حتماً این کار را بکنید.»

پژوهش های بسیاری به چربی های اشباع، چربی های غیر اشباع و اسیدهای چرب و امگا-۳ می پردازند اما گروه دکتر پیمپین قصد داشت در مورد غذاهایی معمولی ای تحقیق کند که مردم به صورت روزانه مصرف می کنند و بعد ریسک مصرف این غذاها را برای مرگ در حالت کلی و مرگ بر اثر بیماری های قلبی و دیابت، مورد محاسبه قرار دهد.

آنها پژوهش های قبلی در مورد کره را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که مصرف کره فی نفسه نه ضرر خاصی دارد و نه فایده خاصی. آنهایی که در طول دوران پزوهش ها بیشترین میزان کره را مصرف می کردند بیشتر در معرض خطر مرگ قرار می گرفتند تا آنهایی که کره مصرف نمی کردند یا کم مصرف می کردند، اما خطر خوردن کره آن قدرها هم زیاد نبود.

به گزارش ساعت ۲۴، پیمپین می گوید:«ما اثر مثبتی از مصرف کره برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲ مشاهده کردیم که البته آن قدر کافی نبود که به مردم توصیه کنیم کره بخورند اما آن قدر کافی بود که بگوییم چندان نگران خوردن کره نباشند.»

در گزارش نوشته شده است:«پژوهش های ما نشان می دهند نگرانی در مورد مصرف کم یا زیاد کره، فی نفسه ارتباطی با بیماری های قلبی عروقی، مرگ و دیابت ندارد. در مجموع، پژوهش ما نشان می دهد نیازی به تمرکز بر مصرف کره در راهنمای رژیم های غذایی وجود ندارد.»

به گزارش ساعت ۲۴، پامپین می گوید:«آنچه اهمیت دارد این است که مردم چه چیزهای دیگری را همراه با کره می خورند. ممکن است نانی که شما کره تان را روی آن می مالید، خودش عامل نگرانی بیشتری باشد تا کره ای که می خورید. ما می دانیم که مواد غذایی دیگری هستند که از کره سالم تر اند. مثلاً اگر می توانید به جای کره از روغن زیتون در طبخ غذا استفاده کنید، حتماً این کار را بکنید.»

...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 32 تاريخ : سه شنبه 15 تير 1395 ساعت: 20:01